TESLA - ENERGIA poszukuje prywatnych i tylko prywatnych inwestorów (mile widziani inwestorzy z Polski) z branży Kosmiczno-Lotniczej, Energetycznej, Motoryzacyjnej, Stoczniowej w celu zawiązania spółek z udziałem Fundacji im. Nikoli Tesli. Będą to następujące spółki o zasięgu światowym:
- Kosmiczno-Lotnicza + Polski Ośrodek Lotów Kosmicznych (POLK) Seryjna produkcja załogowych i bezzałogowych Antygrawitacyjnych Obiektów Latających - UFO.
- Motoryzacyjna - Produkcja + Przerabianie wszystkich samochodów osobowych, ciężarowych i ciągników rolniczych (benzyna i diesel) na napęd tlenowo-wodorowy. Produkcja tlenu i wodoru będzie się odbywała bezpośrednio w pojeździe z wody (Aparat Hofmana) co drastycznie obniży ceny paliwa z ok 8 złotych za litr (benzyna, diesel) do 0,30 PLN/dm3 (30 groszy za 1 litr) - cena zakupu wody.
- Energetyczna - Wysokonapięciowe Elektrownie Tesli stawiane na pustyniach.
- Stoczniowa - Produkcja nowego typu statków + przerabianie wszystkich jednostek pływających na napęd tlenowo-wodorowy lub elektryczny.
**Współpraca z Fundacją im. Tesli (TESLA - ENERGIA) będzie się odbywała na zasadach know-how w oparciu o Umowy Franczyzy. W zamian za 1% ceny prądu, który Elektrownie lub Agregaty Prądotworcze Tesli wytworzą.
Know-haw - to całokształt wiadomości, czyli fachowej wiedzy oraz doświadczeń w zakresie technologii i procesu produkcyjnego dla określonego wyrobu lub usługi, które nie są powszechnie znane ani łatwo dostępne w postaci badań naukowych, wiedzy technicznej lub organizacyjnej o charakterze poufnym lub tajnym.
Dobrami chronionymi umową know-how mogą być np:- Nieopatentowane wynalazki,
- Niezarejestrowane wzory użytkowe,
- Informacje techniczne dot. stosowania patentów lub wzorów użytkowych, doświadczenie administracyjne i organizacyjne związane z własnością przemysłową.
Umowa FranczyzyUmowa franczyzy - należy do kategorii tzw. umów nienazwanych, co oznacza że nie istnieją żadne przepisy prawa które regulowałyby obowiązkową zawartość takiej umowy i wskazywały, które z jej postanowień mają charakter na tyle istotny, że nie mogą być dowolnie przez strony modyfikowane, a które mogą być przez nie dowolnie zmieniane. Dopuszczalność zawierania umowy franchisingu (podobnie jak kiedyś leasingu) w polskim prawie wynika z tzw. zasady swobody zawierania umów sformułowanej w art. 353 za znaczkiem 1 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym "strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego".
* Elektrownie Tesli - choć te alektrownie są lepszą alternatywą dla Elektrowni Jądrowych lub Elektrowni Ogniowych (węglowe, gazowe, olejowe itp.) Niestety - nie da się ich instalować w terenie zabudowanym. Zakłócają one pracę urządzeń RTV, telefonów komórkowych, komputerów itp. w obrębie kilku kilometrów a w bliskiej odległości (kilkaset metrów) niszczą elektronikę w tych urządzeniach. Wewnątrz Elektrowni jest bezpiecznie. Wymaga to jednak utworzenia tzw "Strefy Bezpieczeństwa" a co za tym - idzie bezpieczniej jest je stawiać poza terenem zabudowanym lub na pustyniach.
Lepsza przyszłość - zeroemisyjność.
Urządzenia prądotwórcze w posiadaniu, których jest Fundacja Tesli - nie tylko spełnianiają surowe kryteria związane z bezpieczeństwem środowiska (zeroemisyjność) a co za tym idzie mają pozytywny wpływ na zdrowie i życie ludzi i zwierząt, to na dodatek posiadają inne zalety "ekonomiczne":- Są bardzo tanie w produkcji.
- Wytwarzają duże moce przy bardzo małych gabarytach.
- Zapewniają stałość dostaw energii przez 24 godziny na dobę.
- Drastycznie obniżają ceny energii dla klienta.
** Fundacja Tesli - nie podejmie żadnej współpracy z polskimi instytucjami państwowymi ani z państwowymi firmami, w których choć minimalne udziały posiada Skarb Państwa.
Niestety ale fundacja wyczerpała już po 14 latach - wszelkie formy nawiązania współpracy z państwowymi firmami i instytucjami takimi jak Sejm i Senat, Premier, Prezydent, MON, Polska Agencja Kosmiczna, Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Państwowe Uczelnie Techniczne i Instytuty Badawcze, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Polskie Grupy Energetyczne, Polskie Grupy Zbrojeniowe itp.
Są to instytucje kierowane przez bandę partyjnych pasożytów (hołota partyjna), która na wszelkie możliwe sposoby utrudniają dla Prywatnych Firm i Organizacji dostęp do fundyszy na badania i rozwój, wdrażania nowych technologii do przemysłu, a także działalności związanej z rozpowszechnianiem i promowaniem nowych odkryć naukowych (DUN - Działalność Upowszechniająca Naukę).
Mikołaj Kopernik nie otrzynałby dzisiaj od tych instytucji żadnego wsparcia ani pomocy finansowej na popularyzację swoich odkryć !!!